Meble do domu

Biała komoda – mebel pasujący do każdego wnętrza

komody białe

Wydaje się, że białe meble mają na tyle uniwersalny charakter, że mogą pasować niemalże do każdego wnętrza. Biel jest szalenie popularna jako motyw przewodni mebli kuchennych, sprawdza się też w pokoju dziennym, a nawet w łazience. O czym pamiętać wybierając białe meble do domu? Wybierając w komodach białych, stołach i szafach warto już wcześniej mieć w głowie pomysł na wystrój wnętrza.

Meble, które tworzą przestronne i harmonijne miejsca do życia

komody białeBiałe meble przede wszystkim sprawdzą się we wnętrzach, które nie mają zbyt dużego metrażu. Nie od dzisiaj wiadomo, że biały kolor powiększa optycznie posiadany metraż i sprawia, że wnętrze jest bardziej przestronne. Dzięki takim meblom jest w mieszkaniu jaśniej, a co za tym idzie przyjemniej. Wybierając komody białe, szafy, a nawet biblioteczkę warto sięgnąć po ten kolor także ze względu na jego uniwersalny charakter – kolor biały doskonale łączy się ze wszystkimi innymi kolorami. Natomiast, jeśli wybrane meble będą białe, dodatkowe kolory można wprowadzić do wnętrza w formie dodatków i dekoracji.

Biel – kolor często spotykany w nowoczesnych aranżacjach

Biel dominuje we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Komoda biała czy też szafa świetnie też sprawdzi się we wnętrzu industrialnym, a już na pewno w skandynawskim, gdzie celowo wybiera się jasne meble, które dodatkowo rozjaśnią wnętrze. Biel jest przyjemna dla oka i wbrew pozorom nie ulega zabrudzeniom w aż tak łatwy sposób.