akcesoria

Ceresit CR 65 – co warto wiedzieć?

Nowoczesna powłoka Ceresit CR 65 wykorzystywana jest przede wszystkim do przeciwwilgociowego uszczelniania różnorodnych podłoży mineralnych. Materiał ten idealnie sprawdzi się między innymi do wyprawiania basenów i różnorodnych zbiorników na wodę. Mowa tutaj także o tych zbiornikach, w których przechowywana jest woda pitna.

Ceresit CR 65

Szerokie zastosowanie

Powłoka Ceresit CR 65 jest bardzo uniwersalna, dlatego też ma bardzo szerokie zastosowanie. Bardzo wiele osób wykorzystuje ten niesamowity materiał na przykład do izolowania cokołów albo do izolowania zewnętrznych ścian piwnicy. W dzisiejszych czasach jest to jeden z najskuteczniejszych i najtańszych materiałów do zabezpieczania przed woda i wilgocią nie tylko konstrukcji betonowych, ale również tradycyjnych konstrukcji betonowych i murowych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby materiał ten stosować do cementowych tynków i porządnych podkładów pod posadzki.

Czym charakteryzuje się Ceresit CR65?

Ceresit CR 65 najprościej rzecz mówiąc to specjalna mieszanka cementów i różnorodnych wypełniaczy mineralnych. Firma Ceresit korzysta z nowoczesnych modyfikatorów, dzięki czemu powłoka może pochwalić się tak dobrymi parametrami jeżeli chodzi o uszczelnianie budowli. Powłoki Ceresit CR65 doskonale nadają się nie tylko do nakładania za pomocą pędzli, ale również do natrysków. Pamiętać należy jednak o tym, aby przez zaaplikowaniem powłoki bardzo dokładnie przygotować podłoże i odpowiednio zwilżyć je wodą.