Rolety okienne

Czy warto postawić na rolety rzymskie?

roleta rzymska zamontowana w sypialni

Rolety rzymskie łączą w sobie efektywny wygląd z funkcjonalnością i wygodą. Jednak wciąż wiele osób się ich obawia i stawia na klasyczne, choć niezbyt oryginalne firanki. Tymczasem rolety mają naprawdę sporo zalet.

Czym cechują się rolety rzymskie?

roleta rzymska w salonieRolety rzymskie mają jedną podstawową zaletę. Wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, a więc każdy może znaleźć bez większego problemu model pasujący do jego mieszkania czy domu. W sklepach znaleźć można m.in. modele transparentne czy zaciemniające. Jednak trzeba pamiętać, że roleta rolecie nie jest równa. Do wyboru są rolety montowane do ściany czy sufitu bądź do ramy okiennej za pomocą specjalnych uchwytów. Ciekawą alternatywą są też rolety na sznurkach, które wiesza się na klasycznym karniszu rurowym. Duże znaczenie ma też samo wykończenie tkaniny. Tak więc roleta rzymska – zobacz w wersji podwójnej powinna przypaść do gustu osobom, które lubią rozwiązania klasyczne. Dzięki dwóm warstwom materiału oraz niezależnym systemom regulacji pełnią one jednocześnie funkcję zasłony i firany.

Rolety rzymskie – jak wybrać dobrze?

roleta rzymska w kolorze brązowymJednak rolety rzymskie nie tylko efektownie się prezentują, ale są również bardzo funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Większego problemu nie sprawia m.in. ich czyszczenie. Modele na szynie aluminiowej trzeba jedynie odczepić i wyczyścić patyczkami do uszu. Sam materiał wystarczy wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Potem można go też wyprasować i z powrotem powiesić na swoim miejscu. Zresztą bardzo podobnie odbywa się to w przypadku rolet na szelkach. Na początku trzeba je rozsznurować i odkręcić przelotki znajdujące się w górnej listwie. To przez nie przeciągnięty jest sznurek. Potem z dolnego i górnego tunelu listwy wyciąga się elementy usztywniające i tkaninę rolety. Można ją bez obaw wyprać w pralce automatycznej w temperaturze 30-40 stopni Celsjusza i wyprasować. Potem materiał zakłada się z powrotem w systemie w kolejności odwrotnej. Cały proces nie zabiera zbyt wiele czasu i nie jest skomplikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *