Akcesoria

Czy warto układać lamele na ścianie?

Czy warto układać lamele na ścianie?

Lamele to doskonały pomysł na odmienienie wyglądu w pomieszczeniu. Najczęściej montowane są na ścianach, jednak stanowią również idealną dekorację sufitów. Za ich pomocą wnętrze nabiera cieplejszych barw, a także zyskuje idealny efekt wizualny. Dodatkowo są one bardzo łatwe i szybkie w montażu.

Plusy lameli drewnianych na ścianę

Jest to bez wątpienia niezwykła dekoracja 3D bez iluzji optycznej. Łączone ze sobą elementy tworzą głęboki i precyzyjny wzór, podobny do tego, który wykorzystywało się kilkanaście lat temu. Nie ma konieczności układania takich paneli na całej ścianie. Bardzo dobrze prezentuje się również zaledwie fragment, na którym położone są lamele. Użycie tego typu dekoracji jest funkcjonalne i bardzo estetyczne. Dodają oryginalności i deasingu powierzchni, na której są ułożone.

Plusy lameli drewnianych na ścianę

Prosty montaż

Lamela jest prosta w montażu, ponieważ nie wymaga dodatkowego ożebrowania ani specjalnej konstrukcji na ścianie. Wystarczy regularnie rozmieścić listwy na płaskiej, wcześniej oczyszczonej powierzchni. Jedyne, co jest potrzebne do montażu to odpowiedni klej oraz miarka, która pozwoli zachować identyczne odległości pomiędzy poszczególnymi panelami. 

Różne wzory i kolory

Lamele znaleźć można w różnych wzorach i kolorach. Dzięki temu bez problemu można dopasować je do mebli ustawionych w pomieszczeniu lub odwrotnie, meble dopasować do paneli już ułożonych na ścianach. Jedno jest pewne, każdy znajdzie coś dla siebie dzięki czemu będzie mógł stworzyć swój własny, indywidualny projekt ściany.