akcesoria

Dobór lamp do aranżacji

lampy i nowoczesne wnętrza

Oświetlenie każdego pomieszczenia wymaga indywidualnego podejścia, dzięki temu zapewniona zostanie jego funkcjonalność i odpowiedni design.

Lampy nowoczesne –gdzie najlepiej je stosować?

Nowoczesne oświetlenie to przede wszystkim oświetlenie halogenowe i ledowe. Poza nowoczesną formą oferują niskie zużycie prądu oraz bardzo dobre doświetlenie określonych miejsc. Najlepsze zastosowanie mają w kuchni, łazience, w przedpokoju, na klatkach schodowych.

Z powodzeniem nowoczesne lampy można także stosować w pomieszczeniach o nowoczesnej aranżacji. Wtedy będą współgrały ze stylizacją całego wnętrza. Oczywiście z punku widzenia praktycznego najlepiej jest zaplanować kilka źródeł światła, w zależności od funkcji pomieszczenia. Poza oświetlaniem centralnym powinno znajdować się oświetlenie punktowe umożliwiające pracę (kuchnia, gabinet) lub odpoczynek (salon, sypialnia).

Stylowe lampy nowoczesne

O ile w przypadku nowoczesnych pomieszczeń nie ma większego problemu z doborem odpowiedniego oświetlenia, o tyle w starym budownictwie dobranie odpowiednich lamp jest znacznie trudniejsze.
Wiele sklepów oferuje nowoczesne lampy stylizowane, można stosować w nich żarówki halogenowe lub LED. Efekty połączenia tradycji z nowoczesnością można sprawdzić na miejscu w sklepie, ponieważ w ramach prezentacji takie lampy najczęściej są włączone. Stylizowane lampy można znaleźć w internecie, wybór jest ogromny, ale trzeba mieć ogromne wyczucie stylu.