Akcesoria

Dywan sznurkowy

Wbrew pozorom dywany w domu pełnią wiele funkcji. Podstawową jest funkcja dekoracyjna. Dywan dopełnia całą stylizację wnętrza. Drugą, ale równie ważną funkcją jest materiał i sposób wykonania dywanu. Trzeba mieć pewność, że zakupiona przez nas wykładzina będzie łatwa w utrzymaniu i codziennym czyszczeniu, czy łatwo usuniemy z niego plamy.

ZASTOSOWANIE


Do kuchni idealnie nadawać się będzie właśnie dywan sznurkowy. Kuchnia jest miejscem najbardziej podatnym na zabrudzenia w ciągu dnia. Zdarza się, że podczas gotowania coś nam upadnie, pozostawiając plamy i okruszki. Kupując do kuchni dywan tradycyjny możemy mieć problem z wyczyszczeniem go.

Plamy z ketchupu czy jakichś rozlanych płynów są trudne do usunięcia. Dywany sznurkowe sprawią, że unikniemy dodatkowego trudu. Jest on płasko tkany i nie posiada runa co sprawia, że wystarczy mokra szmatka i plama znika.

Dodatkowo bardzo łatwo i wygodnie się go odkurza. Brud nie wnika wewnątrz materiału, co chroni nas przed drobnoustrojami i bakteriami.
Dywan sznurkowy jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne, dlatego doskonale będzie się nadawał również na balkon, taras ogrodowy, czy do ogrodu. Jeśli posiadamy małe dzieci, warto zastanowić się, czy nie położyć dywanu sznurkowego w przedpokoju, czy nawet w pokoju dziecięcym. Tak samo, jeśli chodzi o zwierzęta czy ludzi mających alergie na jakiekolwiek substancje. Dywany te będą się idealnie sprawować w codziennym użytku.

WYKONANIE


Zaskakujące jest to, że mimo różnic między dywanem tradycyjnym a sznurkowym to jest on ciepły i miękki w dotyku. Wbrew pozorom nie jest on wcale szorstki ani twardy. Dywany sznurkowe można kupić w wielu rozmiarach i kolorystyce, dlatego bardzo łatwo będzie je wkomponować do wnętrza pomieszczeń.

Dodatkową zaletą, zachęcająca do ich zakupu jest niska cena. Ponadto zapewni nam on czystość i higienę na wiele lat użytkowania.