Meble do domu

Fotele do salonu art deco

fotel do salonu

Art Deco to pochodzący z początku XX wieku styl w sztuce użytkowej, który znajduje swoich zwolenników i naśladowców do dnia dzisiejszego. Bardzo popularne są meble Art Deco. Uważane za wyjątkowo wyszukane i eleganckie meble Art Deco charakteryzują się połączeniem nowoczesnych materiałów z wyrafinowanym luksusowym wykończeniem. Styl Art Deco charakteryzuje się również czerpaniem pełnymi garściami ze sztuki tradycyjnej.

Fotele do salonu Art Deco – elegancja i styl

fotel do salonuJak zatem wyglądają fotele Art Deco i czym się charakteryzują? Fotel wykonany w stylu klasycznego Art Deco będzie na przykład utrzymywał się na czterech wykonanych z kutej stali nóżkach, oparcia będą wykończone egzotycznym gatunkiem drewna, a całość zostanie ujęta w formie o okrągłych kształtach. Obiciem tego rodzaju fotela może być na przykład tkanina wysokiej jakości z tradycyjnym perskim wzorem. Współczesne fotele Art Deco będą posiadały te same cechy. Różnica polega przede wszystkim na użytych materiałach. Wykończenia wykonane będą raczej z bardzo nowoczesnych materiałów syntetycznych, a wzór obicia będzie nawiązywał częściej do wzornictwa lokalnego.

Fotele do salonu w stylu Art Deco dostępne są wielu, wyspecjalizowany w stylowych meblach salonach, np. tutaj https://www.edinos.pl/fotele-do-salonu. Tego rodzaju fotele świetnie wyglądają w przestrzeniach o stonowanym, klasycznym wyglądzie i eleganckim charakterze. Każdemu salonowi nadadzą niepowtarzalnego klimatu i sprawią, że przebywanie w nim będzie dawało poczucie luksusu.