Budowa i Remont

Gdzie sprawdzą się systemy drzwi przesuwnych?

Gdzie sprawdzą się systemy drzwi przesuwnych?

Zastosowanie drzwi przesuwnych niekoniecznie musi być podyktowane chęcią zaoszczędzenia sporej ilości miejsca. Czasem nawet w ogromnych salonach bardzo przestronnych domów warto rozważyć instalację drzwi przesuwnych, gdyż pozwalają na bardzo ciekawą i nowoczesną aranżację wnętrza.

Ponadto współczesne rozwiązania są pozbawione wielu wad znanych z produktów poprzednich generacji, gdy instalacja drzwi przesuwnych wiązała się z koniecznością montażu dolnej, wysoce niewygodnej szyny a samo otwieranie i zamykanie drzwi generowało spory hałas.

Drzwi przesuwne jedno- i dwustronne

Do wyboru mamy drzwi przesuwne wewnętrzne, które mogą się otwierać jednostronnie lub dwustronnie. Pozwala to na pełną swobodę w kwestii dopasowania tego rozwiązania do naszego wnętrza, a przede wszystkim naszych potrzeb i poczucia estetyki.

Jeżeli uznamy, że drzwi dwustronne świetnie się sprawdzą w naszym domu, warto pamiętać, że dwuskrzydłowe rozwiązania mogą się otwierać na jedną lub obie strony. Na czym to polega?

Gdzie sprawdzą się systemy drzwi przesuwnych?

Dwuskrzydłowe drzwi jednostronne

Dwuskrzydłowe drzwi mogą być obustronne. Tzn. można je sobie wyobrazić jako parę drzwi jednostronnych, które znajdują się po obu stronach otworu drzwiowego, a po zamknięciu stykają się na środku.
Natomiast bardzo ciekawym produktem są drzwi dwuskrzydłowe jednostronne. Wymagają one użycia dwutorowej szyny górnej, która z oczywistych względów jest szersza, gdyż służy do prowadzenia pary drzwi. Same drzwi zamykają i otwierają się teleskopowo. Całość działa podobnie jak drzwi jednoskrzydłowe jednostronne, lecz użycie dwóch skrzydeł pozwala na wygodne zamykanie otworów o większej szerokości.
Systemy drzwi przesuwnych są bardzo wygodne, ciche i komfortowe. Ich zastosowanie zdecydowanie warto rozważyć.