Rolety okienne

Jak wybrać najlepsze rolety okienne?

wewnętrzne rolety okienne

Rolety okienne to jeden z bardziej popularnych, a jednocześnie stosunkowo niedrogich sposobów na uzyskanie we własnym domu nieco prywatności. Jeszcze kilka lat temu królowały żaluzje, a dzisiaj to właśnie rolety są najpopularniejsze.

Rolety okienne – jak wybrać dobrze?

rolety okienne wolnowiszące

Wybór rolet na rynku jest ogromny, co tylko utrudnia podjęcie decyzji. Przed dokonaniem zakupu trzeba oczywiście wcześniej dobrze zmierzyć okna. Najmniej problemów w czasie montażu sprawiają tzw. bezinwazyjne rolety okienne. Umieszcza się je na oknie przy pomocy specjalnych zaczepów, przyczepianych do skrzydła okna. Wadą takich rolet jest to, że prowadnice składają się z żyłek, które niekiedy się przesuwają. Wówczas też powstają niewielkie, ale dla niektórych osób uciążliwe prześwity. Kiedy na oknach są zainstalowane wywietrzniki, to podczas zakupu rolet bezinwazyjnych należy poprosić o specjalne, przedłużane haki. Są one potrzebne do zawieszenia na skrzydłach okiennych z wywietrznikami. Z kolei rolety inwazyjne wymagają już wiercenia. Z drugiej strony znacznie lepiej trzymają się one okien. Posiadają specjalne prowadnice, które ograniczają ryzyko przesuwania się rolet w zasadzie do minimum. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że na skutek wiercenia powstają mało estetyczne dziury w ścianie.

rolety stosowane w kuchni

Jak wybrać odpowiednią tkaninę?

Obecnie na rynku wybór tkanin na rolety jest ogromny. Różnią się one między sobą teksturą, kolorystyką czy stopniem przepuszczania światła. Najdroższe są oczywiście materiały grube, które niekiedy dodatkowo podkleja się gumą. Trzeba też pamiętać, że wcale nie trzeba w całym domu zastosować rolet okiennych wykonanych z tego samego materiału.W kuchni można postawić na rolety z materiału przepuszczającego światło, a w sypialni na model z gęstą i gumowaną tkaniną, który świetnie blokuje promieniowanie słoneczne. Nie można jednak finalnie na tkaninach zbyt mocno oszczędzać. W przeciwnym wypadku rolety nie będą dobrze spełniać swojej funkcji, a to przecież w zupełności mija się z celem ich zakupu do mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *