akcesoria

Jak wybrać ścierki do kuchni?

Kuchnia to miejsce bez dwóch zdań wyjątkowe – to właśnie tu przygotowuje się przepyszne posiłki. Dla osoby, która w kuchni spędza dużo czasu, niebagatelną sprawą pozostaje wystrój tego pomieszczenia. Z jednej strony kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, a z drugiej, dobrze jeżeli wszystko będzie do siebie pasowało – nawet ścierki kuchenne!

Jakie ścierki wybierać do kuchni?

Temat ścierek kuchennych jest szeroki niczym rzeka. Obecnie nie ma większych problemów z dobraniem konkretnej stylistyki, ponieważ ściereczki kuchenne produkowane są w rozmaitych wzorach. Większym wyzwaniem może okazać się wybór odpowiedniego materiału z jakiego ma być wykonana ściereczka kuchenna. Ścierki dostępne są w różnych rozmiarach – w zależności od potrzeb można wybrać małą albo nieco większą ściereczkę kuchenną.

 

Przeznaczenie ściereczek

 

Ścierka, jak sama nazwa wskazuje – służy do wycierania. Jednak w każdej kuchni powinna się pojawić więcej niż jedna ścierka. Warto mieć osobno ścierkę do wycierania naczyń i osobno do wycierania blatów kuchennych, na których rozleje się sok czy woda. Jak łatwo zauważyć, ścierki różnią się między sobą chłonnością. Dobrym rozwiązaniem są ścierki bawełniane oraz lniane. Im więcej dodatków materiałów sztucznych producent zastosował, tym może być większy problem z odpowiednią chłonnością ścierki. Warto eksperymentować i sprawdzać różne rozwiązania. Najtańsze ścierki do kuchni można kupić już za kilka złotych, jednak te najtańsze mogą okazać się zupełnym rozczarowaniem.