Akcesoria

Jak zamontować listę do wieszania szafek i łączenie blatów?

szafka w kuchni

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu konsumentów remonty i zakup nowych mebli jest dużym wyzwaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż odświeżenie mieszkania i zakupienie nowoczesnych mebli jest inwestycją na co najmniej kilka lat.

Jak użyć listwy do wieszania szafek?

Z pewnością kuchnia to miejsce w domu, w którym domownicy spędzają dużo czasu. Ponadto w tym pomieszczeniu używamy wielu naczyń, które trzeba schować. Dlatego klienci coraz częściej decydują się na kupowanie szafek poziomych i wiszących. W przypadku zamontowania szafek wiszących niezbędna jest odpowiednia listwa do wieszania szafek. Otóż przed przystąpieniem do zawieszenia szafek wiszących należy wymierzyć i zaznaczyć ich wysokość. Następnie należałoby użyć poziomicy w celu wyznaczenia odpowiedniego poziomu. W momencie wymierzenia i oznaczenia miejsca na powieszenie szafek można zacząć wywiercać otwory. W następnej kolejności listwa montażowa do szafek kuchennych zostaje przyłożona i przykręcona do ściany.

Jak zamontować listwę do łączenia blatów?

W wyniku nieodpowiedniego zabezpieczenia miejsca styku dwóch blatów może dojść do zaistnienia pleśni lub pęcznienia. Pierwszym krokiem do stworzenia wytrzymałego blatu jest zastosowanie właściwej techniki łączenia. Jednym ze sposobem jest połączenie blatów za pomocą listwy. Mianowicie, do jednej części blatu domownik powinien przykręcić listwę przy użyciu wkrętów, a następnie dosunąć drugi blat. Jeśli blaty dobrze pasują do szafek, to wtedy można dokręcić drugą część blatu. Na samym końcu wskazane jest przykręcanie płyt do korpusu szafek. Tak więc listwa do łączenia blatów to najlepsze rozwiązanie dla stabilnego blatu.