Budowa i Remont

Jak zamontować szafkę licznikową?

Zakupienie porządnej szafki licznikowej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo ją zamontować, co niestety nie zawsze jest prostym zadaniem.

Jakie szafki licznikowe wybrać?

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będzie metalowa szafka licznikowa, która posiada specjalną szybę umożliwiającą szybki odczyt stanu licznika bez potrzeby jej otwierania. Dobra skrzynka powinna posiadać również solidny zamek, który w chwili obecnej jest najlepszym sposobem na ograniczeniem do niej dostępu niepowołanym osobom. Wybierając nową skrzynkę warto zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar i kształt, ale również na liczbę poszczególnych modułów, które można w wygodny sposób zamontować we wnętrzu. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealną szafkę licznikową powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Jak zamontować szafkę licznikową?

Każda profesjonalna szafka licznikowa posiada specjalne otwory na kołki, dzięki czemu jej montaż nie jest żadnym wyzwaniem. Aby zamontować szafkę wystarczy porządna wkrętarka i odpowiednie wkręty. Przydać może się również niewielka poziomica, dzięki której będzie można ustawić poziom. Niektóre szafki licznikowe mogą ważyć nawet 10 kg, dlatego też przydać może się pomoc drugiej osoby. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że nie w każdym zestawie dołączone są wkręty i kołki do montażu. Przed dokonaniem zakupu warto więc sprawdzić, czy nie trzeba będzie dokupować niezbędnych akcesoriów do szybkiego montażu.