akcesoria

Jaki rozmiar narzuty na łóżko do sypialni?

narzuta na łóżko do sypialni

Wybranie odpowiedniego rozmiaru narzuty na łóżko do sypialni jest kluczem do sukcesu, dlatego też warto zapoznać się z dokładnymi wymiarami łóżka, sofy albo kanapy. Pamiętać należy o tym, że wymiary narzuty uzależnione są nie tylko od rozmiaru łóżka, ale również od tego, w jaki sposób zamierzamy okrywać nią posłanie.

narzuta na łóżko do sypialni Sposób okrywania łóżka ma znaczenie

W dzisiejszych czasach można narzutę położyć wierzchnio, czyli tak, aby narzuta na łóżko do sypialni sięgała do samej podłogi. Bardzo wiele osób wkłada narzutę także pod materac. W tym pierwszym przypadku najważniejszą rolę odgrywa oczywiście szerokość, długość i wysokość łóżka. W drugim rozwiązaniu należy wziąć pod uwagę wszystkie rozmiary materaca. Najbezpieczniej jest wziąć niewielki zapas, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że narzuta zakryje całe łóżko.

Jaki rozmiar narzuty?

Do klasycznego łóżka o szerokości 160cm i długości 200cm należy wybrać narzutę o szerokości 260cm i długości 250cm. Przy takich rozmiarach narzuta na łóżko do sypialni idealnie przykryje cały materac, sprawdź narzutki na tej stronie. Zaleca się, aby narzuta zakrywała całą ramę łóżka. Przy drugiej metodzie należy wybrać narzutę o szerokości 220cm i długości 230cm. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealny rozmiar narzuty mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Po podaniu rozmiarów naszego łóżka powinnyśmy otrzymać podpowiedź, jaka narzuta sprawdzi się najlepiej.