akcesoria

Koce wełniane – sposób na jesienne wieczory

Coraz dłuższe wieczory jednoznacznie wskazują na to, że w przyrodzie zaczęła królować jesień, a co za tym idzie temperatury za oknem drastycznie spadają, a i w mieszkaniach zaczyna się robić nieco chłodniej. Jak przetrwać ten trudny czas? Nie ma lepszego sposobu niż kubek gorącej czekolady, dobra książka i ciepły wełniany koc!

Wystrój wnętrza a wybór koca

 

Wybierając ciepły koc, warto wziąć pod uwagę ogólny wystrój wnętrza, tak aby wszystkie dodatki idealnie do siebie pasowały i tworzyły harmonijną całość. Koce wełniane dostępne są w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu idealnie będą pasowały zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji, jak i do bardziej tradycyjnego wystroju mieszkania.

 

Minimalizm wnętrza a ciepły koc

 

We wnętrzach minimalistycznych dominuje jasna kolorystyka — biel, szarości i beże. Wybierając koc, warto postawić na kolory kontrastujące. Jeżeli ściany mieszkania są jasne, a meble białe, to doskonale pasować do nich będzie koc wełniany w głębokiej szarości. Koce z wełny można kupić w różnych rozmiarach, wedle własnych potrzeb.

Tradycyjne wnętrza

 

Przy tradycyjnych wnętrzach można nieco bardziej poszaleć z kolorystyką. Warto jednak zwrócić uwagę, by koc pasował do zasłon lub do dywanu. Wbrew pozorom, to właśnie harmonijnie dobrane dodatki tworzą klimat w mieszkaniu i sprawiają, że można w pełni odpocząć. Koce wykonane z wełny są łatwe w utrzymaniu, jednak należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta odnośnie ich prania, w przeciwnym razie mogą się zdefasonować.