Meble do domu

Lamelki – powszechne zastosowanie w stolarstwie

Lamelki wykonane z prasowanego litego drewna bukowego, pozwalają na szybkie, mocne oraz bardzo precyzyjne łączenie elementów drewnianych oraz drewnopochodnych. Dzięki tym elementom każdy fachowiec z branży stolarskiej może w szybki oraz wygodny sposób łączyć poszczególne elementy z drewna. 

Szerokie zastosowanie lamelek 

Połączenia z pomocą niezwykle trwałych oraz funkcjonalnych lamelek znalazły szerokie zastosowanie w branży stolarskiej.  Można je z dużą łatwością oraz precyzją stosować począwszy od produkcji galanterii drzewnej, poprzez produkcję mebli aż do wykończenia wnętrz. 

 Z pomocą powszechnie dostępnych na rynku lamelek można łączyć zarówno elementy drewniane, jak i elementy wykonane z materiałów drewnopochodnych. Wśród wielu z nich można wymienić: tradycyjną płytę wiórową, płytę MDF oraz różnorodne sklejki. 

Produkt ten jest dostępny na rynku w różnorodnych rozmiarach oraz kolorach. 

Istotne cechy lamelek wykonanych z  litego drewna bukowego 

Wysokiej jakości drewno bukowe jest materiałem powszechnie wykorzystywanym do produkcji lamelek. 

Bukowe łączniki posiadają mnóstwo zalet. Ich skośny układ włókien gwarantuje znakomitą solidność oraz ogromną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne  tj. złamanie. Z kolei tłoczona oraz rowkowana powierzchnia ułatwia równomierne rozprowadzanie kleju.

Ponadto łączniki te posiadają ogromną wytrzymałość na ścinanie, a ich zaokrąglone kształty sprawiają, że montaż nie stanowi większego problemu. Lamelka to praktyczny łącznik, który znalazł powszechne zastosowanie w branży stolarskiej.

Znajdą go państwo bez problemu w sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak https://www.belmeb.pl/lamelki-lamelka-1000-szt.html