Akcesoria

Lampy owadobójcze rażące – estetyka i bezpieczeństwo

Owady potrafią naprawdę uprzykrzyć życie: wszechobecne muchy lub, co gorsza, kąsające komary, sprawiają, że wszyscy poszukują skutecznych metod na ich pozbycie się. Niestety, popularne środki chemiczne, dostępne w większości marketów i innych miejsc tego typu, nie mogą być stosowane przez wszystkich. Zatem jakie są alternatywy dla środków chemicznych?

Lampy owadobójcze rażące – bezpieczne i skuteczne

Tego typu lampy działają w bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób. Do ich pracy wykorzystano prąd o wysokim napięciu i stosunkowo niskiej mocy, a także promieniowanie UV.

W pierwszym etapie swego działania lampa przyciąga obecne w okolicy owady (muchy, meszki, komary i inne) do siebie za pomocą promieniowania UV – tak, by znalazły się w jej zasięgu. Gdy owad dotknie lampy, ta razi go. Owad spada do pojemnika, dzięki czemu całość jest estetyczna, skuteczna i szybka.

Dlaczego warto ją wypróbować?

Owadobójcza lampa rażąca działa skutecznie, a przy tym jest bardzo dyskretna. Nie działa głośno ani nie wydziela zapachu – co ma miejsce w przypadku środków chemicznych. Z tego względu jest preferowana w domach, w których mieszkają osoby, u których potencjalnie mogłaby wystąpić silna reakcja alergiczna: małe dzieci, osoby starsze, astmatycy bądź alergicy. https://sklep.gkpge.pl/lampy-owadobojcze-razace

To również idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest skuteczne działanie w miejscach publicznych. Taka lampa, zawieszona w restauracji, spełnia wszelkie wymogi sanitarne, a przy tym zapewnia komfortową możliwość spożycia posiłku bez owadów.