Projekt

Najważniejsze zalety domów na wąskich działkach

Najważniejsze zalety domów na wąskich działkach

Wąskie działki budzą w inwestorach wiele niechęci. Uważają oni, że postawienie na nich odpowiedniego, praktycznego i wygodnego domu, będzie niemożliwe. Jest to rzecz jasna ogromny błąd, ponieważ projekty domów na wąską działkę często zachwycają swoimi oryginalnymi pomysłami. Jakie są zatem najważniejsze zalety budowania domu na takim rodzaju działki i co sprawia, że warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

Niski koszt

Nie da się ukryć, że domy na wąskich działkach to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Z jakiego powodu? Po pierwsze, dlatego że koszt zakupu takiej działki jest o wiele niższy niż typowej szerokiej. Wielu inwestorów z góry zakłada, że wąska działka to same problemy, dlatego ich unika. Przekłada się to na niski popyt, a wraz z tym maleje cena. W ten sposób można albo zaoszczędzić na kupnie działki, albo też kupić taką, która jest w bardzo atrakcyjnej, drogiej okolicy.

Niski koszt

Nie można także zapominać o tym, że budowany na takiej działce dom będzie tańszy. Jej niewielka powierzchnia wymusza budowanie małej powierzchni domu, co wpływa na jego niską cenę. https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke/

Wygoda i komfort

Kolejną bardzo mocną i istotną kwestią wyboru takiego rodzaju działki jest fakt, że standardowy projekt domu na wąskiej działce pełen jest różnego rodzaju efektownych i interesujących rozwiązań. Sprawia to, że mieszkanie w takim budynku jest niezwykle wygodne i komfortowe, ponieważ każdy, nawet najmniejszy jego aspekt może być dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Wiele osób uważa, że takie domy nie mogą być wygodne, ponieważ muszą, chociażby piąć się w górę z kolejnymi piętrami, lecz jest to błąd. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dom na wąskiej działce był parterowy, lecz z logicznie i bardzo rozsądnie rozlokowanymi pomieszczeniami.

To jednak nie koniec zalet, ponieważ wąska działka sprzyja temu, aby obecny na niej ogród był bardzo blisko domu, co pozwoli poczuć się bliżej natury. Jeśli chodzi natomiast o garaż, to najczęściej będzie umieszczony na początku domu tuż przy ulicy. Każdy kierowca doceni to, jak niewielka odległość dzieli go od bramy.