akcesoria

Odkurzacz workowy – jak wybrać ten idealny?

W poszukiwaniu idealnego odkurzacza istnieją nieskończone opcje – modele z workiem, bez worka, piorące, ręczne, roboty. W jaki sposób ustalić, który z nich jest najlepszy?
Jeśli szukasz urządzenia, które oprócz atrakcyjnej ceny, wyróżnia się higienicznością i jest odpowiednie dla alergików, powinieneś rozważyć zakup odkurzacza workowego.

Model workowy, zwany również tradycyjnym, jest jednym z najbardziej popularnych odkurzaczy występujących na polskim rynku. Główną, ale nie jedyną zaletą tych urządzeń jest higieniczność; kurz i brud zostaje bowiem zassany do wnętrza hermetycznego worka. W zależności od modelu odkurzacza, worki mogą być jednorazowe (papierowe), włókninowe lub tekstylne (wielokrotnego użytku). Kolejną zaletą tego typu odkurzacza jest jego cena. Najtańsze modele kupimy już za około 150 zł. Pamiętać jednak należy, że do kosztów eksploatacji takiego urządzenia, doliczyć trzeba także koszt zakupu worków. Worki jednorazowe muszą być wymieniane dosyć często, niezwłocznie po tym, jak się zapełnią. Niektóre, droższe modele posiadają specjalny wskaźnik, który powiadomi nas w porę o przepełnionym worku. Odkurzacz workowy dodatkowo jest przyjazny dla alergików. Dzięki workom, wszelkie zanieczyszczenia oraz alergeny nie przedostają się do powietrza, którym oddychasz, a Twoje ręce nie pokryją się grubą warstwą kurzu, podczas ich wymiany. Jeśli jesteś alergikiem powinieneś zastanowić się nas wyborem odkurzacz z filtrem HEPA – H13 i H14, które skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia, z co najmniej 99.95% skutecznością.

Istnieje niezliczona gama odkurzaczy workowych. Dokonując zakupu kieruj się nie tylko ich ceną, ale także ich funkcjonalnością, tak aby mogły sprostać Twoim oczekiwaniom.