Meble do domu

Płyta laminowana – jakie jest jej zastosowanie?

Płyta laminowana ma wielu zwolenników. Jest dostępna w sprzedaży w wielu różnych rodzajach i wymiarach, co sprawia, że jej zastosowanie jest niezwykle szerokie. Z jakimi elementami wystroju najczęściej kojarzy się ta płyta – można o tym przeczytać w tym artykule. 

Płyta laminowana – kiedy się sprawdza?

Płyta laminowana jest przede wszystkim wykorzystywana w przemyśle meblarskim. Ze względu na to, że mogą one imitować tak wiele różnych materiałów, można za jej pomocą nadać meblom każdy wygląd. Poza tym meble, które są wykonane z takiej płyty, są znacznie tańsze od tych, które są na przykład z litego drewna. 

Meblarstwo to nie jedyna branża, w jakiej płyta znajduje swoje zastosowanie. Z powodzeniem stosuje się ją także do aranżacji wnętrz – idealnie nadaje się jako element wystroju, na przykład jako wykończenie ściany lub kuchennego blatu. Przykładowe wzory do obejrzenia zachęcam na https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe/wiorowe/laminowane.html . Można ją również wykorzystać do ukrycia instalacji elektrycznych, wyznaczenia strefy, czy jako tło dla innych przedmiotów znajdujących się w danym pomieszczeniu. 

Uniwersalna płyta laminowana

Płyta laminowana jest niezwykle uniwersalna, ponieważ równie dobrze można ją stosować do renowacji starych, podniszczonych mebli. Nadaje się chociażby do odnowienia frontów lub blatów. Można także z powodzeniem powiesić ją w przedpokoju w postaci paneli. Będzie idealna pod wieszak na ubrania. W ten sposób przedpokój stanie się bardziej elegancki, nie tracąc zarazem nic na swojej praktyczności. Zastosowanie płyty jest więc szerokie i nie ogranicza się tylko do zastosowania w jednym, określonym pomieszczeniu.