akcesoria

Porządna suszarka do włosów – co warto wiedzieć?

Wysokiej jakości suszarka sprawdzi się nie tylko w profesjonalnym gabinecie fryzjerskim, ale również w domu, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzuje się dobra suszarka.

Wygoda użytkowania

W dzisiejszych czasach inwestując w suszarkę do włosów wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygodę jej użytkowania. Mowa tutaj przede wszystkim o rozmiarze suszarki, jej wadze i zasięgowi kabla elektrycznego, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Suszenie i modelowanie włosów może zajmować nawet kilkanaście minut, dlatego też dobra suszarka do włosów powinna być lekka. Warto zwrócić uwagę także na to, aby uchwyt był wygodny i posiadał antypoślizgową strukturę. Godne polecenia są nowoczesne suszarki z długim korpusem, które nie niszczą włosów tak bardzo. Jeżeli chodzi o kabel to wystarczy w zupełności dwa metry przewodu.

Dodatkowe wyposażenie

Dobra suszarka do włosów to dopiero połowa drogi do sukcesu, dlatego też warto postawić również na dodatkowe wyposażenie. Przydać może się przede wszystkim solidny koncentrator, czyli specjalna zakładka na szczelinę, która koncentruje wydmuchiwane powietrze na stosunkowo niewielkim obszarze. Do suszarki warto dokupić również dyfuzor z krótkimi i długimi końcówkami. Osoby, które mają mocno skręcone włosy powinny postawić także na specjalną nasadkę prostującą.