pościele

Pościel dla dziecka – jak wybrać?

Wybór pościeli dla dziecka nie jest łatwy. Mimo ogromu ofert na rynku warto zastanowić się, jaka pościel będzie nie tylko piękna, ale również zdrowa dla naszego dziecka. Jak wybrać pościel, która zapewni dziecku komfort?

Materiał na pościel

Pościel dla dzieci 140×200 najczęściej wykonana jest z różnego rodzaju bawełny. Jej zaletą jest to, że są to włókna naturalne, które dobrze przewodzą ciepło, nie uczulają oraz nie elektryzują się.

Bardzo często rodzice dzieciom kupują pościel flanelową. Flanela jest materiałem, który jest odporny, trwały oraz miękki w dotyku, co bardzo cenią sobie dzieci. Kolejną zaletą flaneli jest dobre przewodzenie ciepła. Wadą tego materiału jest mechacenie się po kilku praniach oraz ryzyko, że materiał się skurczy.

Kolejnym, bardzo popularnym materiałem na pościel dla dzieci 140×200 jest kora. Zaletą kory jest duża wytrzymałość materiału. Kora nie gniecie się, jest lekka i świetnie sprawdza się jako pościel całoroczna. Zdarza się, że dzieci nie przepadają za korą ze względu na szorstkość materiału.

Dżersej jest kolejną propozycją materiału, z którego jest robiona dziecięca pościel. Wyróżniamy tu dżersej wełniany lub bawełniany. Warto zwrócić uwagę na splot materiału. Im jest on gęstszy, tym dżersej jest trwalszy.

Pepa czy Psi patrol

Kupując pościel dla dzieci trzeba zwrócić również uwagę na wzór. Nie tylko my dorośli dobrze czujemy się w pięknej pościeli. Dzieci również mają swoje ulubione wzory, postaci z bajek, czy wizerunki zwierząt, które chciałyby mieć na pościeli.

Pościel dla dzieci, zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, jest bardzo różnorodna i można wybrać dla każdego dziecka wzór, który mu się spodoba. Jednorożce, świnka Pepa, czy Psi patrol uwiodą nie jedno dziecko. Kupując pościel dla dzieci warto zadbać o to, by dziecko miało nie tylko zdrową pościel, ale również piękną, w której będzie lubiło spać.