Urządzenia

Posesja pod czujnym okiem

Dbałość o bezpieczeństwo swojej rodziny przyjmuje coraz to bardziej wyszukane formy. Już nie wystarczy jedynie zastosowanie drogich, antywłamaniowych drzwi. Złodzieje bowiem są coraz bardziej wyszukani i stosują rozwiązania, które pozwalają im na sforsowanie nawet najbardziej zaawansowanych zabezpieczeń.

Co więcej przestępcy są coraz bardziej bezczelni i potrafią nawet w biały dzień kręcić się w koło posesji, poszukując okazji do włamania, albo dokonując wstępnego rekonesansu przed zaplanowaną akcją włamania. Mieszkańcy pozornie są bezbronni, ale warto zastosować pewne rozwiązania, które pozwalają zawczasu ostrzec domowników przed czyhającym niebezpieczeństwem.

Rozwiązaniem takim jest zastosowanie monitoringu naokoło domu. Choć pozornie wydaje się, że wymaga to wykonania skomplikowanej i dość drogiej instalacji, to w praktyce okazuje się, że na rynku dostępne są rozwiązania, które eliminują taką konieczność.

Kamery bezprzewodowe zewnętrzne, bo o nich mowa, nie wymagają bowiem stosowania przewodów transmitujących obraz do umieszczonego w domu odbiornika. Zasada ich działania oparta jest bowiem o sieć bezprzewodową, najczęściej wi-fi, choć dostępne są także modele kamer bezprzewodowych zewnętrznych, które opierają się o sygnał podczerwieni lub też sieć bluetooth. Bez względu na rodzaj transmisji zastosowanie kamer bezprzewodowych jest wygodne, a poza tym niesie możliwość stałego wglądu w otoczenie domu.