Rolety okienne

Rolety plisowane – nowoczesne formy aranżacji okiennych

wyjątkowo urocze rolety plisowane

Ładna i estetyczna aranżacja okna to bardzo istotny element wystroju każdego wnętrza. Każda pani domu pragnie, aby jej okna wyglądały ładnie i nieprzeciętnie, stąd bardzo wiele różnych możliwości ich przystrojenia.

Rolety plisowane – nowoczesne plisy na okienne

wyjątkowo urocze rolety plisowaneRolety plisowane potocznie nazywane również plisami powoli podbijają serca coraz większej liczby klientów. Są one bardzo uniwersalne i idealnie sprawdzają się w przypadku okien trudno dostępnych umieszczonych w różnych wnękach, trapezowych, trójkątnych czy dachowych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie standardowe rolety okienne lub firanki się po prostu nie sprawdzą. Rolety plisowane charakteryzują się kilkoma możliwościami wyboru partii okna do zasłonięcia. Można je zasłaniać jedynie od dołu lub od góry – w zależności od potrzeb i upodobań właścicieli mieszkania. Jest to ich zdecydowana zaleta, z którą nie mogą równać się zwykłe rolety okienne.

Sposoby montowania rolet plisowanych

roleta plisowana w kolorze latte
roleta plisowana w kolorze latte

Rolety plisowane można montować na oknie na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najpopularniejszy jest montaż inwazyjny pomiędzy listwy przyszybowe. Dzięki takiemu zastosowaniu zdecydowanie zmniejsza się odległość, na jaką plisa odstaje od szyby. Ma to bardzo duże znacznie w sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z wąskimi wnękami okiennymi, a zamontowanie innych rolet groziłoby trudnościami z otwieraniem okna na oścież. Należy jednak podkreślić, że nie zawsze taki montaż jest możliwy do realizacji.

Oprócz faktu, że rolety plisowane są bardzo proste w montażu i dają wiele możliwości aranżacyjnych, są one również doskonałym elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia. Dostępność ogromnej ilości wzorów i kolorów sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient z pewnością dobierze odpowiedni model dla siebie, który będzie spójny z dotychczasową aranżacją całego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *