Karnisze

Średnica karnisza a jego przeznaczenie

wybór nowoczesnych karniszy do kuchni

Odpowiedni karnisz to sprawa tak podstawowa, że rzadko się o niej myśli. Jednocześnie podczas projektowania wystroju pomieszczenia, nieważne czy będzie to sypialnia czy salon, w końcu staniemy przed koniecznością podjęcia wyboru odnośnie rodzaju karnisza, który nas najbardziej interesuje.

Karnisze – odpowiednia średnica

karnisz zamontowany w salonieNa początku zakupów, pomijając kwestie estetyczne, które oczywiście są również niezwykle istotne, należy zastanowić się nad tym jaka interesuje nas średnica drążków karnisza? Przy tego rodzaju wyborze warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego docelowe przeznaczenie. Zwykle na rynku mamy do dyspozycji trzy podstawowe rodzaje średnic drążków, czyli szesnaście, dziewiętnaście, a także dwadzieścia pięć milimetrów. Pierwszy rodzaj średnic najlepiej nadaje się do okien niewielkich rozmiarów, w których planujemy zawiesić krótkie i lekkie firany. Ze względu na tę charakterystykę sprawdza się ona świetnie w łazienkach, małych okienkach kuchennych czy korytarzach. Dziewiętnaście milimetrów to modele, które najczęściej kojarzymy z okien salonowych czy sypialnych. Jest to pewnego rodzaju standard, który gwarantuje nam tym samym najszerszy wybór jeśli chodzi o rodzaje zakończenia czy koloru karnisza. Z kolei najgrubsze karnisze skierowane są dla tych, którzy chcą zrobić z nich ewidentny element dekoracyjny utrzymany w stylu barokowym lub klasycznym. Warto pamiętać też, że spora część karniszy jest podwójna, a więc mamy w ich przypadku do dyspozycji kilka rodzajów konfiguracji różnych średnic.

Kolor, typ i wzór karnisza

Poza wyborem średnicy podczas zakupu odpowiedniego karnisza będziemy musieli się zmierzyć także z decyzją odnośnie jego koloru, formy zakończenia oraz typu. Otwarta pozostaje także decyzja czy będziemy woleli karnisz drewniany czy też raczej metalowy. Podczas podejmowania wszystkich tych decyzji warto brać pod uwagę z jednej strony wystrój pomieszczenia, kategorie estetyczne, a z drugiej kwestie praktyczne oraz przeznaczenie konkretnego karnisza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *