akcesoria, Meble do domu

Tworzenie przestrzeni w obiektach LOFT przy pomocy kątowników stalowych

Moda na budynki po fabrykach i zakładach pracy wymusza na architektach, aby znaleźli rozwiązania pozwalające wprowadzać funkcje mieszkalne. Duża przestrzeń wymaga zaprojektowania mniejszych pomieszczeń, które nie zmienią charakteru wnętrza. Dobrze, jeżeli materiały, jakie zostały użyte w pracach budowlanych, nawiązywały do innych detali architektonicznych w budynku.

Konstrukcje ścian działowych z metalu

Najłatwiejszą metodą adaptacji pomieszczeń przemysłowych jest budowa ścianek działowych. Konstrukcje wykonane z kątowników stalowych mogą być wypełniane dowolnym materiałem. To podnosi ich stopień izolacji termicznej oraz umożliwia ułożenie instalacji elektrycznej, Na tak przygotowany szkielet gdzie używane są kątowniki stalowe (https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/okucia/katowniki.html), można zamontować za pomocą śrub materiał dekoracyjny. Stosowane są pokrycia z blachy stalowej lub elementów drewnianych. Tak zbudowane elementy są sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być również samonośne, co zwiększa możliwości występujące przy ich montażu.

 

Ruchome ściany działowe i wejścia

 

Jeżeli w pomieszczeniu planowane jest zachowanie, dużych otwartych przestrzeni można stosować rozwiązania na wózkach jezdnych. Tak skonstruowane ściany działowe mogą być dowolnie przemieszczane, aby wydzielić przestrzeń użytkową. W ten sposób łatwo można zamknąć prywatną strefę w mieszkaniu lub stworzyć jedno duże pomieszczenie na spotkania towarzyskie oraz pokazy firmowe. Zwiększona zostaje jednocześnie funkcjonalność przestrzeni.