akcesoria

Wady i zalety żarówek led

oświetlenie led

Żarówki led używane są przez wszystkich już od jakiegoś czasu i z tego powodu wiele osób mogło sobie wypracować na ich temat opinie. Warto więc poznać zalety, ale też i wady tego rozwiązania, żeby móc świadomie zdecydować stojąc przed półką z żarówkami.

Zalety żarówek led

oświetlenie led

Oświetlenie led posiada jedną, niezwykle ważną zaletę, która powoduje, że cieszy się ono tak ogromną popularnością, sprawdź dobrą ofertę tutaj. Chodzi mianowicie o ekonomiczność. Żarówki tego typu zużywają o wiele mniej energii niż tradycyjne żarówki, co jest oczywiście bardzo widoczne w późniejszych rachunkach za prąd. Dodatkowo takie żarówki są znacznie mniej podatne na uszkodzenia i przepalenia, więc zwiększa się odstęp czasy pomiędzy wymianą na kolejne egzemplarze uszkodzonych żarówek.

Wady żarówek ledowych

Niestety żaden produkt nie jest w pełni pozbawiony wad. Tak też jest w przypadku żarówek wykonanych w technologi ledowej. Zdecydowanie największym problemem takich żarówek jest po prostu ich cena. Podczas gdy zwykłą żarówkę można kupić za mniej niż 10 złotych, to odpowiednik tej samej mocy, w zależności oczywiście od jego producenta, może kosztować nawet około 30 złotych. Jest to więc różnica kolosalna, jeśliby chcieć za jednym razem wymienić wszystkie żarówki w domu.
Kolejną sprawą jest nieco inne światło takiej żarówki, do którego trzeba się po prostu przyzwyczaić, lecz mimo wszystko na początku może powodować to dyskomfort podczas codziennego jej używania.