Karnisze

Wybór odpowiednich karniszy

modne karnisze metalowe

Karnisze to elementy dekoracji wnętrz, na które może nie zwraca się na co dzień specjalnej uwagi, ale w momencie urządzania i dekorowania konkretnej przestrzeni dostrzega się jego duże znaczenie. W zależności od całości wystroju, który zaplanowaliśmy, od rodzaju pomieszczenia oraz jego przeznaczenia, wzór karnisza, który sobie wymarzymy będzie się zmieniał. Dlatego też mamy do wyboru karnisze ścienne, sufitowe, karnisze metalowe, plastikowe, drewniane, szynowe oraz drążkowe.modne karnisze metalowe

Karnisze ścienne i sufitowe

Podział na karnisze ścienne i sufitowe wskazuje na rodzaj i miejsce montażu, do którego przymocowywane będą poszczególne wsporniki. Jak już sugeruje sama nazwa, karnisze ścienne montuje się bezpośrednio do ścian nad otworem okiennym. Obecnie jest to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, które świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, ale i tradycyjnych, wysokich pomieszczeń. Z kolei karnisze sufitowe, które montuje się bezpośrednio do sufitu nad oknem najlepiej sprawdzają się przede wszystkim w przypadku pokoi o niskim suficie i niewielkiej kubaturze.

Karnisze metalowe, plastikowe i drewniane

Decydując się na rodzaj karnisza warto pamiętać jeszcze o materiale jego wykonania. Jeśli zależy nam na ekologicznym i stylizowanym na tradycyjny, wyglądzie możemy zdecydować się na karnisze drewniane. Karnisze plastikowe sprawdzają się w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem. Z kolei karnisze metalowe to zdecydowanie najczęstszy, bo też najbardziej uniwersalny wybór, który umożliwia bardzo szeroki wachlarz możliwości w kontekście wyboru konkretnego karnisza. Mogą być one gładkie, prążkowane, pokryte kolorem lub naturalne. Możliwe jest (w przypadku karniszy podwójnych) łączenie elementów metalowych z drewnianymi, które zapewniają bardzo ciekawy efekt wizualny i przyciągają uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *