Szyny sufitowe

Wybór szyny – poradnik

idealnie dobrane szyny sufitowe

Dekoracje okienne powrócił po wielu latach do łask pań domu. Nie przypominają one jednak tych pamiętanych z czasów poprzedniego ustroju. W modzie są lekkie oraz minimalistyczne firanki oraz zasłony.

Świetnie komponują się one z karniszami w neutralnych kolorach. Alternatywą, która może być dla nas pomocna mogą być również szyny sufitowe.

Wybór szyny sufitowe – na co zwrócić uwagę?

szyny sufitowe idealnie wkomponowane w salonie
szyny sufitowe idealnie wkomponowane w salonie

Przed zakupem szyny sufitowej warto zwrócić uwagę na okolicę naszych okiennic. Zbyt duża wnęka znajdujące się bezpośrednio przy oknie, a także niemożność zamontowania szyny na suficie (z różnych powodów) sprawiają, że niezasadny będzie zakup szyny. W tym przypadku warto zdecydować się na zakup karnisza.

Szyny podobnie jak np. karnisze czy inne elementy montażowe mogą być wykonany z różnego materiału. Szyny plastikowe (dosyć lekkie) stanowią jeden z najczęściej wybieranych modeli – są one łatwe w transporcie i charakteryzują się wytrzymałością. Ich atutem jest również łatwość montażu. Szeroka gama produktów montażowych udostępnia również klientom szyny wykonane m.in z aluminium oraz metalu – są one jednak rzadziej wybierane.

Problematyczne pomieszczenie – co wybrać?

Nie zawsze mamy wpływ na rozkład pomieszczeń czy ich wygląd. Wtedy stajemy przed problemem, który dotyczy wyboru elementów do montażu dekoracji okiennych. W przypadku, gdy nie zdecydujemy się na karnisze oraz szyny sufitowe możemy rozważyć inwestycję zarówno w rolety, a także haki montażowe. Nie zawsze chcemy korzystać z firan, a po prostu chcemy zawiesić ozdoby – wtedy dobrym wyborem będą haki. Jeżeli nie zależy nam funkcji estetycznej, a jedynie funkcjonalności – wybierzmy rolety materiałowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *