akcesoria

Zegar klapkowy wciąż bardzo popularny

Przykładem bardzo popularnego zegara może być zegar klapkowy. Zegar ten został opatentowany na początku lat dwudziestego wieku i znany i ceniony jest do dziś. Jego mechanizm, przez te wszystkie lata się trochę zmienił ale jego funkcje i cały wygląd pozostał bez większych zmian.

Na czym polega działanie zegara klapkowego?

Wygląd zegara klapkowego jest zwykły i prosty. Mała skrzyneczka, kiedyś czarna dzisiaj może być w różnych kolorach a z przodu pokazane cyfry, co jakiś czas zmieniające się. Cyfry umieszczone są na klapkach, od których wziął nazwę zegar klapkowy a owe klapki kiedyś, mierząc czas, przeskakiwały za pomocą specjalnej sprężyny a dzisiaj za pomocą silniczka krokowego. Nasuwa się pytanie, czy zegar klapkowy odmierza właściwie czas? Otóż tak, ponieważ unowocześniony dzisiaj mechanizm ma wyposażony jest w silniczki dobrej jakości.

Zawsze zwraca na siebie uwagę

Umieszczony w mieszkaniu czy biurze zegar klapkowy zawsze zwraca na siebie uwagę a na pewno przywołuje uśmiech. Zegar ten jest dzisiaj przedmiotem retro, archaicznym czasomierzem, który zawsze przyciąga na siebie wzrok. Zegary te coraz częściej znajdują swoje miejsce w sypialniach. Dodatkowo niektóre z nich mają wbudowaną funkcję budzika a ich cyfry są fluorescencyjne. Wyraziste pokazywanie godziny jest szczególnie doceniane w tego rodzaju zegarach.
Dlatego bardzo często są alternatywą dla niezdrowych komórek i coraz częściej stawiane są na stolikach nocnych. Tego rodzaju zegary wciąż nie tracą zainteresowania i są cały czas bardzo popularne.