akcesoria

Zegar kuchenny – nowoczesny czy klasyczny?

W każdej kuchni musi być zegar, który odpowiednio będzie mierzył czas dla przygotowywanych posiłków. W kuchni domownicy spędzają też na co dzień bardzo dużo czasu, więc także dla ich wygody – umieszczany jest ten odmierzacz czasu. Jakie zegary kuchenne są obecnie na topie?

Zegary kuchenne nowoczesne


Zegar kuchenny wiszący może być w takiej kuchni stylowym i eleganckim dodatkiem. By tak się stało, powinien odpowiednio być dobrany do panującej w niej aranżacji oraz zbliżony kolorystycznie do kolorów, które panują w kuchni. Obecnie, bardzo popularne są zegary w odcieniach czerni, bieli oraz szarości. Bardziej odważne osoby, mogą postawić na zegarek w modne printy lub zwierzęce wzory. Taki dodatek na pewno wyróżni się w każdej minimalistycznej i prostej kuchni.

Zegar klasyczny


Ci, co mają klasyczne, ponadczasowe kuchnie również szukają takich niepretensjonalnych gadżetów do swoich wnętrz. Bardzo pożądane są obecnie klasyczne zegarki, które wyglądają trochę jak zegary z czasów przedwojennych, które można było zobaczyć w starych filmach. Prosta, kilkucentymetrowa oprawa (najlepiej drewniana), grube szkło i głośno chodzące wskazówki to atrybut zegarów kuchennych, które można znaleźć teraz w sklepach, które właśnie tworzone są na stary styl. Wiele osób stawia właśnie na takie modele, ze względu na to, iż będą one pasować do każdej kuchni, niezależnie od jej aktualnego wystroju i od posiadanych w niej mebli.