kuchnia

Hoker do jadalni – idealne rozwiązanie dla mniejszych i większych mieszkań

hoker do jadalni

Doskonale zaprojektowane mieszkanie nie tylko dobrze wygląda, ale jest również wyposażone w rozwiązania, które z usprawnią codzienne funkcjonowanie. Ciągły rozwój trendów i rosnące wymagania użytkowników znacząco przyczyniają się do tego, że w nowoczesnych meblach priorytetem jest oszczędność przestrzeni. Projektanci, odpowiadając na wymagania klientów, poszukują nowszych i czasem bardzo zaskakujących rozwiązań.

Hoker do kuchni i jadalni

Hokery, nazywany również taboretami do kuchni i jadalni to szczególnie praktyczne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Marnotrawstwem może być jednak ograniczanie stosowania hokerów tylko do niewielkich mieszkań – doskonale sprawdzają się również w dużych przestrzeniach, pełniąc różnorodne funkcje. Aby móc w pełni wykorzystać ich potencjał, należy podejść do ich zakupu rozsądnie i przemyśleć ich późniejsze zastosowanie.

hoker do jadalni

Jak wybrać odpowiedni hoker do jadalni?

Pierwszym dylematem jest kwestia tego czy hoker ma posiadać oparcie, czy też nie. Jeśli zamierza się często korzystać z tego mebla, to opcja z oparciem jest zdecydowanie wygodniejsza. To samo dotyczy sytuacji, gdy stołki do jadalni zastępują zwykłe krzesła podczas posiłków lub jeśli przynajmniej raz planuje się na nich usiąść podczas pracy na laptopie.

Kupując hoker do jadalni (https://novodom.pl/k/hokery) należy również zwrócić uwagę na głębokość krzesła. Dla osób o średniej budowie zaleca się, aby rozmiar krzesła nie był mniejszy niż około 40 na 40 cm. Warto również zwrócić uwagę, zwłaszcza kupując taborety tapicerowane z oparciami. Podawane wymiary krzesła to zazwyczaj wymiary gabarytowe, uwzględniające zarówno powierzchnię siedziska, jak i oparcia, które w taboretach tapicerowanych mogą sięgać nawet kilku centymetrów głębokości.

Kolejną kwestią, która może pomóc w zwiększeniu komfortu, jest podnóżek. To właśnie dzięki niemu siedzenie na taborecie może być znacznie wygodniejsze i pozwoli wygodnie oprzeć stopy. Zwrócić należy również uwagę na wysokość podnóżka. Jeśli wśród członków rodziny są niskie osoby, to model bez podnóżka lub z podnóżkiem umieszczonym bardzo nisko może nie być dobrym wyborem. Standardowym wyborem są hokery z podnóżkami w odległości około 40-45 cm od siedziska.