Budowa i Remont

Jaki rodzaj ościeżnicy wybrać?

ościeżnica regulowana

Zakup drzwi zazwyczaj wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniej ościeżnicy, która stanowi niezwykle ważny element konstrukcyjny. Podczas wyboru drzwi wiele osób zapomina o tej kwestii, co w konsekwencji uniemożliwia odpowiednie osadzenie drzwi w określonym miejscu, tak aby prezentowały się estetycznie. Na rynku możemy spotkać dwa podstawowe rodzaje ościeżnic. Pierwszym z nich jest ościeżnica regulowana, która cieszy się zdecydowanie największą popularnością, natomiast drugi rodzaj to ościeżnica stała. Jakie są ich charakterystyczne cechy? Którą z nich wybrać? W tym artykule poznasz odpowiedzi na powyższe pytania.

Rodzaje ościeżnic oraz ich charakterystyka


Ościeżnica stanowi element konstrukcyjny, który odpowiada za odpowiednie osadzenie drzwi. Wyróżnić należy dwa podstawowe i najbardziej popularne rodzaje ościeżnic, czyli stałą i regulowaną. Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru ościeżnicy jest grubość ścian w domu. Najczęściej ściany posiadają niestandardowe grubości, co sprawia, że zakup ościeżnicy stałej może być dość problematyczny. Ma ona bowiem nieregulowaną szerokość, dlatego idealnie nadaje się do ścian o standardowych grubościach.

W przypadku ścian, które posiadają niestandardowe grubości, lepszym rozwiązaniem będzie ościeżnica regulowana z oferty GoldDoor. Umożliwia ona elastyczne dopasowanie jej do grubości ściany, co sprawia, że jest ona znacznie łatwiejsza w montażu. Ościeżnica regulowana to rozwiązanie, po które sięga znacznie więcej osób.

Jaki rodzaj ościeżnicy wybrać?

Jak wspomniałem wyżej, kluczową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze ościeżnicy jest grubość ścian. W przypadku ścian o regularnej grubości, zakup ościeżnicy stałej może okazać się trafionym pomysłem. Jest ona z reguły nieco tańsza, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Niestety nie zawsze istnieje możliwość wyboru ościeżnicy stałej i w takiej sytuacji z pomocą przychodzi ościeżnica regulowana, która kosztuje nieco więcej, jednak jest znacznie prostsza w montażu.