Ogród

Jakie zadania ma tunel foliowy?

tunel foliowy

Tunele ogrodowe są niezbędne dla wielu ogrodników. Zabezpieczają rośliny przed zmianą pogody i innymi czynnikami, jaki wpływają na uprawę roślin. Ochrona delikatnych roślinek jest bardzo ważna. W tunelu można łatwo uprawiać paprykę, ogórki, czy też pomidory, bez ryzyka martwienia się o zmianę klimatu. Nieosłonięte uprawy mogą ulec zniszczeniu przez pogodę, co warto mieć na uwadze. Gdzie wykorzystamy tunel foliowy? Jakie zadania pełni? Dlaczego warto na niego postawić?

Tunel foliowy do ogrodu

Okazuje się, że taki tunel z powodzeniem dopasujemy do wielkości działki. W sklepach online znajdziemy bogaty wybór wśród wielu opcji, jakie zadowolą każdego odbiorcę. Dobrać można mini tunel 10 metrowy, który idealnie nada się do ochrony upraw w grządkach. Większość modeli jest wysoka do 2 metrów, co pozwala komfortowego pielęgnować rośliny i warzywa we wnętrzu. Podczas wejścia do tunelu nie trzeba kucać, czy też się schylać, dlatego tunele wysokie cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Pełnią wiele funkcji, jakie warto poznać. 

tunel foliowy

Funkcje tunelu foliowego

Tunel foliowy może znacznie przyspieszyć wegetację i zbiory roślin. Można nie tylko liczyć na bogate zbiory melonów, papryki, czy ogórków, lecz także o szybszy wzrost, nawet o kilka tygodni. Konstrukcja z ocynkowanej stali zapewnia stabilność foliaka oraz ochronę przed korozją. W przypadku folii polietylenowej zachowamy przepuszczalność światła o trwałość przez kilka sezonów. W zależności od danego producenta, zakupimy folię, jaka ma gwarancję nawet do 5 sezonów. Wzmocnieniem jest siatka z tworzywa sztucznego, która znajduje się wewnątrz struktury foliaka. Modne są tunele białe lub  zielone, co zależy od własnych preferencji.