Meble do domu

W jakich sytuacjach warto kupić łóżko piętrowe?

łóżko piętrowe 90x200

Bardzo często w mieszkaniach mamy małą powierzchnię pokoju dla naszych dzieci, dlatego chcemy wtedy efektywnie wykorzystać każdy metr. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad kupieniem łóżek piętrowych 90×200, ponieważ w takim przypadku nie zajmiemy zbyt dużo przestrzeń, a dwójka dzieci będzie miała wygodne miejsca do spania. Ten rodzaj łóżka jest odpowiednio zabezpieczony, aby nasza pociecha nie spadła w czasie snu. 

Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy łóżko piętrowe dla dziecka?

Przede wszystkim takie miejsce do spania powinno być bezpieczne oraz mieć stabilną konstrukcję.  Górny poziom powinien być zabezpieczony barierkami, dzięki którym nie będziemy martwić się, że dziecko spadnie. Drabinka, po której ma wchodzić osoba śpiąca na górze powinna być dopasowana jej konstrukcja pod wiek dziecka oraz jego wzrost. Warto dokładnie spojrzeć na elementy konstrukcyjne, ponieważ dzieci często lubią się bawić na łóżku lub nawet nieraz skakać, dlatego takie łóżko piętrowe 90X200 musi być solidnie wykonane (zobacz jak jest wykonane tutaj). Warto spojrzeć je wybierając na wysokość sufitu w pomieszczeniu, w którym ma ono stać, ponieważ osoba nie powinna w żaden sposób go dotykać, gdy znajdują się na górze łóżka. Także należy zobaczyć jaka jest dokładna odległość między poziomami, ponieważ lóżko piętrowe 200X90 dwuosobowe powinno mieć około 90 cm wolnej przestrzeni miedzy oboma poziomami.  

Jakie są typy łóżek piętrowych?

Najpopularniejsze są modle łóżek piętrowych, które są dwuosobowe, czyli na górnym i dolnym poziomie są materace, gdzie mogą spać aż dwie osoby. Jednak często ludzie kupują także łóżka piętrowe 90X20, które są jednoosobowe, ponieważ materac do spania jest tylko na samej górze. Wtedy przestrzeń na dole może być zagospodarowana do zabawy lub jakiś innych aktywności dla dziecka. Jednym z rozwiązań jest postawienie tam biurka, dzięki czemu uda się zaoszczędzić trochę przestrzeni na inny mebel. Takie łózko piętrowe może również stać obok łóżka do sypialni 90X200, gdy na przykład rodzice chcą mieć swoje pociechy pod większą kontrolą w nocy.