Łazienka

Czym należy się kierować wybierając łazienkowy stojak na ręczniki?

WIESZAK ŁAZIENKOWY DWURAMIENNY NA RĘCZNIKI

Nowoczesne wieszaki na ręczniki do łazienki to produkty, które cechują się dużą funkcjonalnością oraz wysokimi walorami estetycznymi. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, w tym wieszaki wolnostojące, montowane na ścianie czy zawieszane na grzejniku.

Gdzie zatem należy ustawiać lub montować wieszaki na ręczniki?

Jak wspomniano powyżej, producenci oferują szeroką gamę produktów, w tym łazienkowy stojak na ręczniki czy wyroby wiszące. Rodzaj wieszaka powinien w tym wypadku zależeć od wielkości i kształtu danej łazienki. Nie bez znaczenia są również preferencje kupujących. Wieszaki zwykle ustawiane są w okolicy umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej. W nieco mniejszych pomieszczeniach warto stawiać na chromowane relingi lub niewielkie haczyki wykonane z tworzyw sztucznych. W nieco większych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się stojaki wykonane z drewna, stali lub z tworzyw sztucznych. Produkty z drewna wpisują się doskonale w popularny styl skandynawski, podczas gdy stojaki z malowanego na czarno metalu pasują do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Na jakie cechy wieszaków warto zwrócić uwagę?

wieszak ramienny na ręczniki

Podczas wyboru wieszaków należy brać pod uwagę wielkość produktów. Powinna być ona dopasowana do gabarytów danego wnętrza oraz ilości domowników. Ręczniki zawieszone na wieszakach powinny mieć możliwość schnięcia, ponieważ w przeciwnym razie może tworzyć się nieprzyjemny zapach. Klienci poszukujący idealnych wieszaków powinni również zwracać uwagę na rodzaj zastosowanego materiału, który powinien być trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i podwyższoną temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki dostępne są w sprzedaży?

Bogata oferta sprzedaży obejmuje produkty wolnostojące oraz montowane na grzejnikach lub na ścianie. Łazienkowy stojak na ręczniki zajmuje sporo miejsca i może ulec przewróceniu, ale prezentuje się bardzo efektownie. W jego przypadku nie ma konieczność wiercenia otworów w ścianach, a wieszak może być w dowolnym momencie przestawiany. Montowane na ścianach relingi lub haczyki zajmują nieco mniej miejsca, ale z reguły wymagają montażu ingerującego w strukturę ściany. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór produktów mocowanych za pomocą przyssawek lub taśm z klejem.