Meble do domu

Jak urządzić balkon?

doniczki na balkon

Jak urządzić balkon w bloku? To pytanie bardzo wiele osób, które mieszają w budynku wielorodzinnym. Nie ma co się oszukiwać, polskie mieszkania nie są zbyt duże. Dlatego każda dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota. Zwłaszcza wiosną i latem, kiedy pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jak urządzić balkon w bloku?

Wszystko zależy od wielkości samego balkonu, no i oczywiście od preferencji użytkowników. Większość z nas na balkonie chce stworzyć kącik do wypoczynku. Dlatego nieodzowne są meble balkonowe. Najczęściej spotyka się zestawy złożone z niewielkiego stolika i krzeseł. Osobom lubiącym popołudniowe drzemki z pewnością przypadnie do gustu balkonowy leżak. Jeśli dysponujemy stosunkowo niewielką przestrzenią, to najlepiej sprawdzi się mebel składany. Będzie zajmował zdecydowanie mniej miejsca.

ceramiczne doniczki na balkon

Zielono mi…

Jeśli myślimy o aranżacji balkonu, to nie możemy zapominać o roślinach. Dla wielu osób właśnie balkon jest namiastką własnego ogrodu. I nie ma w tym niczego złego. Dobrze zaprojektowany balkon może stać się oazą zieleni na betonowej pustyni. Ważne, żeby dobrać odpowiednie rośliny.  Muszą być odporne na bardzo różne warunki atmosferyczne. Zwłaszcza jeśli chcemy je trzymać na balkonie przez cały rok.

Kolejna istotna kwestia, to doniczki na balkon. W sklepie gornapolka.com znajdziemy donice i pojemniki na rośliny w różnych kolorach, rozmiarach, stworzone z bardzo różnych materiałów. Bardzo popularne są doniczki plastikowe. Ten rodzaj pojemników ma mnóstwo zalet. Doniczki plastikowe są stosunkowo tanie lekkie, łatwo się je czyści, a na dodatek można je dostać w wielu kolorach i wzorach. To świetna opcja ile osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawę roślin na balkonie.

Jeżeli chcemy nieco więcej pieniędzy, to możemy zdecydować się na donice kamienne  czy te wykonane z terakoty. Jednak pojemniki tego typu są zdecydowanie droższe. Więcej ważą i trudniej się je rezerwuję. Które są lepsze? To już jest kwestia indywidualnych preferencji.