Środki czystości

Jak wybrać środki do czyszczenia powierzchni laminowanych i korkowych?

plyn do podlug z nablyszczaniem

Podłoga korkowa to naturalne, wodoodporne pokrycie, które jest jak izolator akustyczny. Wszystko to sprawia, że panele korkowe są bardzo cenionym materiałem podłogowym. Korek jest elastyczny i sprężysty, więc dobrze reaguje na stres związany z chodzeniem. Dzięki porowatej strukturze, pokrycie to świetnie radzi sobie z pochłanianiem hałasu. Bardziej ekonomiczną opcją podłogową, jest laminat. Zarówno jedno, jak i drugie wymaga szczególnej pielęgnacji, do której należy stosowanie specjalnych detergentów.

Detergenty do podłóg drewnianych skutecznie usuwają kurz i brud z powierzchni drewnianych, a jednocześnie zapewniają ich nawilżenie. Unikaj uniwersalnych środków do czyszczenia podłóg, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię.

W internecie możemy kupić środki do sprzątania domu stworzone z myślą o firmach sprzątających, dzięki czemu mamy pewność wysokiej jakości, sklepem gdzie możemy znaleźć takie środki jest Clovin.

Środek do czyszczenia podłóg

srodki do sprzatania do domuDrewniana podłoga nadaje Twojemu domowi naturalny wygląd i ma długą żywotność, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Jest to jednak jedna z najtrudniejszych podłóg do utrzymania w czystości. Podstawowa zasada jest taka, że nigdy nie należy moczyć drewna. Do czyszczenia podłogi należy używać dobrze wykręconego mopa lub szmaty. Mokre drewno może ulec wypaczeniu.

Detergenty do powierzchni laminowanych i korkowych

Istnieją oczywiście uniwersalne środki do sprzątania domu i wszystkich podłóg — nie są one agresywne, ale w przypadku różnych rodzajów powierzchni dobrze jest stosować się do zaleceń producenta i używać produktów przeznaczonych do konkretnego materiału. Dzięki temu uzyskasz jakościowe i bezpieczne rezultaty. Wybierając odpowiedni środek czyszczący, zapobiegniesz wypaczeniu podłogi.